Четвер
28.11.2024
15:50
Вхід на сайт
Пошук
Мій сайт
Головна » Файли » Мої файли

Україна – моя Батьківщина (Заочна подорож для учнів 3-4 класів)
20.08.2014, 21:46

Україна – моя Батьківщина

(Заочна подорож для учнів 3-4 класів)

 

Мета: ознайомити дітей з Батьківщиною; розвивати пізнавальні інтереси; формувати національну свідомість школярів, виховувати повагу до державних символів, любов до рідного краю, його історичного минулого і сучасного.

Обладнання: на столі – хліб на вишитому рушнику, карти України й  області, зображення державних символів.

I.         Організаційна частина.

1. Віршоване привітання від дітей (діти виходять в українських костюмах з хлібом на вишитому  рушнику).

Любі друзі, у наш клас

Завітали гості щирі.

Привітайте в добрий час

Гостей усмішкою й миром.

Ми вам раді, добрі люди,

І вітаєм щиро вас.

Тож запрошуємо щиро

На перший урок до нас.

2. Вітання від вчителя.

У вересні зустрілись знову, друзі,

Радість аж хлюпоче через край.

Скільки нових знань на виднокрузі!

Нам учитись – Боже помагай!

Заглядає в вікна горобина,

Кетягами стукає в шибки:

«Ви навчайтесь, діти, на «відмінно»,

Обминайте хитрі помилки,

Щоб моїм засмаглим стиглим гронам

З сорому ще більш не червоніть.

Ви уважні будьте на уроках,

Гарно і читайте, і пишіть».

Отаке сказала б горобина,                                    ,

А від себе ще додам і я:

«Хай щаслива вас чекає днина,

Хай лиш радість принесуть знання!»

1 вересня – День знань, чудове свято,

Тож дозвольте всіх вас привітати.

В нас сьогодні гості – мами й тати.

Час настав, перший урок почати.

II.      Оголошення теми і мети уроку.

1.   Проблемне завдання.

Якою буде тема нашого уроку, ви дізнаєтесь, коли розгадаєте загадку:

Красивий щедрий рідний край

І мова наша солов'їна.

Люби, шануй, оберігай

Усе, що зветься ... (Україна)

2. Слово вчителя.

Ми сьогодні відбудемо в уявну подорож рідною Батьківщиною. Ви вже багато чого знаєте про неї і тому будете співавторами нашого уроку-подорожі.

–     Що означає Україна для кожного із вас? (рідний край, домівка, школа, Батьківщина, держава, земля, ліси, річка, гори...)

Вправа «Асоціативний кущ» (діти прикріплюють записані на листочках названі вище слова)

 

       
   
 
 

 

 

 

 

Україна

(Додати: Дніпро, Київ, ліси, доброзичливість, природа, гори, дружба, любов...)

III. Основна частина.

1. Перша зупинка (На дошці – карти України й Кіровоградської області).

Вчитель. Все, що ми з вами назвали, об'єднує в собі наша держава. Погляньте на карту України. На ній позначено кордони української землі, де з давніх-давен живе наш народ. Територія, заселена українцями, така велика, що перетнути її пішки із заходу на схід можна аж за 90 днів. Це одна із найбільших країн у Європі.

Учень.

У зелені діброва,

У китицях калина.

Глянь, яка чудова      

Наша Україна.

Різні в світі є країни,

Різні люди є на світі,                                               

Різні гори, полонини,

Різні трави, різні квіти ...

Є з усіх одна країна,

Найрідніша нам усім.

То прекрасна Україна –

Нашого народу дім.

Можна все на світі

Вибирати,  сину.

Вибрати не можна

Тільки Батьківщину.

2. Друга зупинка – «Символи України» (на дошці або на екрані зображення державної символіки України)

-         Які символи нашої держави ви знаєте?

-         Що означають кольори на прапорі?

-         Що ви можете сказати про герб?

-         Коли виконується Гімн України?

-         Як поводитись при його виконанні?

3.  Третя зупинка – «Столиця України» (на дошці  чи екрані види Києва, пам’ятні місця, можливий показ відеофільму про Київ)

-         Які ви знаєте міста України?

-         Яке місто є столицею держави?

Учень.

Наш Київ розіслався

На горах над Дніпром,

Садами заквітчався,

Мов дівчина вінком.

(Розповідь учителя про роль Києва у житті держави, його визначні місця. Демонструються фото-, відеоматеріали)

4. Найрідніший край, де ти живеш (на дошці або на екрані адміністративні карти України і Волинської  області, фото визначних місць області).

-    А яке місто є нашим обласним центром?

-         А кого з видатних людей нашої малої батьківщини ви знаєте?

5. «Гріє душу місто, моє рідне місто»  

-   Як називається наше місто?

-   Яку назву має наша річка?

- Що ви ще можете розповісти про своє місто? (Відповіді дітей)

IV.    «Ерудити»

1.       Робота в парах, групах. Доповнити прислів’я приказки про Батьківщину:

Батьківщина мати ... (умій за неї постояти).

Людина без Вітчизни... (як соловей без пісні).

Добре тому, хто в своєму ... (домі).

Що країна, то ... (родина).

За рідний край ... (життя віддай).

Всюди добре,... (а вдома найкраще).

Кожному мила рідна ... (сторона).

Кожен край має свій ... (звичай).

Рідна земля і в жмені ... (мила).

2.   Фотозагадка

(Вчитель демонструє з фотоальбому краєвиди міста,  споруди,  а діти називають даний об'єкт).

V.   Підсумок.

«Мікрофон»

-         Що сьогодні було для вас цікавим?

-         Про що ви вже знали?

-         Що дізналися нового?

-         Про що бажали б дізнатися?

Учень.

У всіх людей одна святиня,

Куди не глянь, де не спитай.

Рідніша їм своя пустиня,

Аніж земний в чужині рай.

Нема без кореня рослини,

А нас, людей, без Батьківщини.

Категорія: Мої файли | Додав: Olga1985
Переглядів: 2422 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar